Voňavé keře pro váš dvůr

Keře mají v zahradě různorodé využití, ale zahrádkářů, kteří oceňují voňavé rostliny, upoutají zejména ty nejvoňavější keře. Ať už mrazuvzdorné nebo tropické, keře v této skupině jsou ceněny pro provonění vzduchu, a tím zpestření požitku z vašeho dvora. Květy na mnoha z nich se také mohou pochlubit velkou krásou.

Zde je seznam oblíbených voňavých keřů, které máte možnost nakoupit u nás:

Keříkové růže

Růže jsou v myslích mnoha zahrádkářů prakticky synonymem voňavých keřů, ačkoli ne všechny druhy růží jsou aromatické.

Šeřík

Existují různé druhy šeříku ( Syringa ), které výrazně voní (mnohé z nich jsou zcela nové kultivary tradiční šeřík obyčejný ( S. vulgaris nejlepší vůni stále nabízí 'Miss Kim'. Má silnou vůni a oslovuje mnoho zahrádkářů díky své kompaktnější velikosti.

Kalina

Kalina vydává shluky sladce vonících květin. Jako bonus je to skvělý keř s podzimní barvu.

Třešeň

Třešeň kvete na jaře sladce vonícími květy. Tato okrasná třešeň má hodnotu během celého vegetačního období díky listům.

Pustoryl

Pustoryl Philadelphus coronarius je jedním z nejoblíbenějších falešných pomerančových keřů k pěstování. Má dvojité bílé květy, které vydávají vůni, která vám bude připomínat pomeranč. Využijte jeho bílé květiny a zahrňte je do měsíční zahrady.

Vůně nepochází jen z květin

Levandule je příkladem keř se skvělou vůní, který tuto vůni získává ze svých listů, které se často suší a používají iz květin. Množství dalších trvalek, půdopokryvných rostlin a bylinek zdobí krajinu aromatickými listy.

Vybíráme voňavé okrasné keře z našeho e-shopu: