Tradiční japonské rostliny pro zenovou zahradu

Těchto pár rostlin jsou japonské ikony, které jsou ideální pro zenovou zahradu nebo milovníky japonské kultury. Některým rostlinám se daří v horkých vlhkých létech, zatímco jiné vyžadují suché podmínky.

Tradiční japonské rostliny pro zenovou zahradu

Azalka (Rhododendron)

Japonští zahradníci pěstují azalky po staletí a oceňují je pro jejich jarní květy ve tvaru trubky v odstínech růžové, žluté, lososové, červené, fialové a bílé. Umístěte svůj keř azalky na místo v částečném stínu a doplňte půdu organickými materiály, jako je kompost nebo plíseň listů , abyste zvýšili kyselost. Azalky mají rády pravidelnou vlhkost, ale ve vlhkých zimních půdách budou hnít.  

Bambus (Fargesia a Phyllostachys)

Bambus se prosadil do mnoha částí japonské kultury. Bambus je odolný  a dorůstá az 2 m do výšky, což je tak akorát pro ústřední bod v zenové zahradě. Bambusové rostliny ocení určitý stín a pravidelnou vlhkost. 

Kamélie (Camellia)

Zasazení Camellia na zahradě může být začátkem celoživotního milostného příběhu, protože tito pomalí pěstitelé mohou žít stovky let. Velké, bujně okvětní květy a lesklé listy rozzáří krajinu.

Třešeň (Prunus)

Zasaďte si okrasnou třešeň a ta se vám po mnoho sezón odmění čtyřmi ročními obdobími krásy. Růžové nebo bílé jarní květy mají typicky mandlovou vůni a přitahují dychtivé včely právě procházející ze zimního spánku. Jasně zelené listy brzy následují a poskytují atraktivní exemplář. Podzim a zima zvýrazní hezkou kůru.

Hosta

Hosta se skvěle hodí do Japonské zahrady. Když vezmete v úvahu velikost, barvu a tvar listů a vzhled květin, můžete mít velmi rozmanitou stinnou zahradu sestávající výlučně z Hosty.

Hortenzie (hortenzie)

Hortenzie jsou populární okrasnou rostlinou, jejichž barva se mění mezi růžovou a modrou v závislosti na kyselosti půdy.

Iris Kosatec

Máte na zahradě část, která jakoby nikdy nevysychala? Využijte promočené plochy s výsadbou japonských kosatců, které milují celoročně vlhko.

Wisteria (Wisteria)

Při péči o Vistárii se nesmíte stát obětí svého úspěchu. Zralá liána Vistárie může projít bodem zvratu, kde se cítí, jako by rostlina mohla ovládnout zemi.