Smrk, borovice a jedle - oblíbené vánoční stromky


Čerstvě řezaná jedle či smrk nebo borovice v květináči? Tyto druhy jehličnatých stromů mají lidé nejraději jako vánoční stromeček. Živý stromek vám krásně provoní místnost a naladí vás na ty pravé Vánoce.

Vánoční stromky: borovice, jedle nebo smrk?aký živý vánoční stromeček bude pro vás ten nejlepší? Záleží, co od stromku očekáváte a jaký druh se vám nejvíce líbí.

Jedle - výhodou jídle je to, že nereaguje až tak moc na teplo, což znamená, že jehličí z ní neopadává tak často. Je to velmi kvalitní strom, který se může pyšnit svou pravidelností a hutností větviček.

Borovice - borovice vám také vydrží dlouho krásné zelená, také stejně jako jedle málo opadá. Borovice často není příliš vysoká, má méně větviček, které jsou méně husté.

Smrk - smrk patří mezi domácnostmi asi k nejvyužívanějším vánočním stromem. Smrk stále častěji se využívá jako vánoční stromek v květináči.

Vánoční stromek v květináči: ideální volba pro milovníky přírodyStále větší oblibu v slovenská domácnostech si nachází vánoční stromek v květináči. Stromek v květináči dostatečně zalévejte, a ještě před tím, než ho dáte do místnosti, nechte ho aklimatizovat. Jeden nebo dva týdny před tím ho dejte na chladnější místo jako například balkon, sklep nebo chodba. Vánoční stromek v květináči je nejčastěji smrk pichlavý, jedle, smrk a borovice. Po Vánocích si pak můžete stromek odstrojit a užít si ho i několik let. Můžete ho totiž zasadit na zahradě a těšit se z něj právě tam.


O ceně vánočního stromku rozhoduje nejen druh, ale i jeho výška.

Živé vánoční stromky z našeho e-shopu: