Okrasné stromy na kmínku, které dodají vaší zimní zahradě charakter

Jedním ze způsobů, jak udělat zahradu zajímavou, i v zimě, je vysadit stromy s barevnými kmeny a nápadnými vzory. Právě v zimní sezóně se kmeny stromů opravdu zviditelní a upoutají vaši pozornost. Existuje mnoho stromů, které stojí za to zasadit, a zde jsou některé, z nichž by každá zahrada měla mít alespoň jeden.

Okrasné stromy na kmínku

Okrasná Třešeň

Její kmen vypadá velkolepě v bílé krajině pokryté sněhem!

Japonská třešeň

Prunus serrula , známá také jako Japonská Třešeň, je strom s nádherným zrcadlově leštěným kmenem stromu. Daří se jí na slunci nebo v polostínu. Barva kůry vypadá nejlépe na slunci. Má ráda neutrální až mírně vápenitou úrodnou půdu, která musí být dobře odvodněná a bohatá na humus. Doroste do výšky 5–7 metrů a šířky 4–5 metrů.

Okrasný Javor

Javor je strom, který stojí za to mít ve všech ročních obdobích a také v zimě přináší něco zvláštního.

Himálajská bříza

Jak název napovídá, tato Bříza pochází z Himálaje. Betula utilis se stala oblíbeným stromem, protože snáší vítr lépe než obyčejná bříza. Může dosáhnout 10 až 15 metrů a má téměř strašidelný bílý kmen stromu s vločkovou kůrou. Je to velmi krásný strom, který lze použít k vytvoření pocitu lesa na zahradě. Daří se jí na slunci nebo v polostínu a nemá žádné zvláštní požadavky na typ půdy - bude se jí dařit v jakékoli půdě. Kmen se stává velmi prominentním, pokud je umístěn před zimním zeleným živým plotem nebo keřem. Kontrast tmavě zelené a bílého kmene stromu je naprosto úžasný.