Oblíbené jehličnany které využijete i jako živý Vánoční stromek

Jehličnatý strom, který celý rok roste ve vaší zahradě, může přes svátky ožít a z nenápadné rostlinky se tak rázem stane dekorace, která navodí kouzelný pocit Vánoc celému okolí.

Oblíbené jehličnany - živý Vánoční stromek

Které jsou oblíbené jehličnany, které se dokonale hodí i jako živý Vánoční stromeček. Všechny druhy jehličnanů najdete i v našem e-shopu. Jehličnan si můžete vysadit rovnou do zahrady, nebo jej použít jako vánoční stromek v květináči.

Oblíbené jehličnany - živý Vánoční stromek

Vánoční jedlička

Nejčastější volba, kterou si lidé kupují i do interiéru je jídla nordmanova (Abies nordmanniana). Krásně rovnoměrně kuželovitý tvar s hustými lesklými a nepichľavými větvičkami. Charakteristickým znakem jídle jsou dva výrazné ojíněný pásky na spodní části jehličí.

Stříbrný smrk

Strom často označován jako "stříbrná jedlička" je ve skutečnosti smrk pichlavý (Picea pungens'Glauca').Je to pevný hustý strom a jeho větvičky bez pohnutí vydrží i vaše nejtěžší ozdoby.

Borovice

Možná máte bližší vztah k borovicím. Mají příjemnější zaoblenější habitus jako běžný jehlanovitou tvar jehličnanů. Existuje množství druhů, ale nejvhodnější do téměř každého exteriéru jsou kultivary Pinus nigra'Nana' nebo'Helga' - pěkné tmavé husté borovice, které nemají vysoké nároky. Kombinujte ji s jemnými listnatými stromy a okrasnými kvetoucími keři.

Prodej vánočních stromků v květináčích

Vánoční stromeček v květináči nemusíte už shánět jenom  v zahrádkářství. V dnešní době si můžete živé vánoční stromky v květináči objednat taky online a kurýr vám váš stromeček přinese přímo domů.

Oblíbené jehličnany vhodné jako živý Vánoční stromek...