Nejkrásnější rostliny v okolí bazénu

Klíčem k rozumné volbě rostlin kolem bazénu je najít silné rostliny, které odolají vašemu klimatu, snadno se udržují a stále dobře vypadají.

Nejkrásnější rostliny v okolí bazénu

Vybírejte okrasné rostliny, květiny, stromy a keře, které budou dobrou volbou pro vysazování kolem bazénů:

Tip

Mnohé rostliny, které neodolají silnějším mrazům, lze pěstovat i květináči a následně je přezimovat v interiéru.

Ibišek

Máte na výběr z mnoha druhů a barev Ibišku. Ibišek je žíznivá rostlina, proto jí zajistěte dostatek vody.

Ozdobnice

Okrasné trávy jsou obecně vynikající volbou pro terénní úpravy u bazénu. Jsou nenáročné na péči, nejsou příliš chaotické, rychle rostou, pěkně splývají s ostatními rostlinami a vytvářejí nápadný tvar, ve dne i v noci.

Bambus

Kolem bazénu je bambus ideální pro vytváření živých plotů a přeměnu vašeho bazénu na okouzlující svěží oázu. Mezi všemi stávajícími odrůdami si můžete vybrat druh, který se vám líbí. Některé jsou vysoké maximálně 50 cm, zatímco jiné mohou dosáhnout výšky více než 5 metrů.

Kapradina

Exotické kapradí, je ideální do každé okrasné zahrady. Nádherná dekorační bylina.

Pelargonie muškáty

Pro zářivou, krásnou barvu, která trvá od jara do podzimu, nic nepřekoná hybridy zvané muškáty. Někdy vypadají jako exotické tropické květiny.

Oleandr

Oleandr je keř, který se svými pěknými bílými, červenými nebo růžovými květy jistě vnese okolo vašeho bazénu nádech Středomoří. Je to velmi praktická rostlina, protože kromě toho, že oleandrové živé ploty pěkně zdobí vaši zahradu, chrání před větrem a zvědavými pohledy!

Palma

Chcete-li kolem svého bazénu navodit exotickou atmosféru, palma je prostě ideální! Vyberte si druh, který bude vyhovovat klimatu vašeho regionu, ale také velikosti, kterou máte kolem bazénu.

Bougainville Bogenviela

Chcete v létě kolem bazénu a bujnou vegetaci? Bougainvillea je pro vás! Popínavé rostliny se svými pěknými květy v pestrých barvách (oranžová, červená, růžová, bílá, fialová) jsou ve Středomoří velmi oblíbené a dodají vašemu exteriéru nádech dovolené.

Kypr

Chcete-li dát své zahradě velmi jižanský nádech, proč neobložit bazén několika cypřiši a vytvořit tak majestátný živý plot? Přidejte několik olivovníků a středomořská výzdoba bude vysazena.