Nejkrásnější kvetoucí keře na pozdní léto

Pěstování keřů kvetoucích koncem léta je dobrý způsob, jak dodat vaší zemi barvu, když v srpnu a září začne blednout. Některé z těchto keřů začínají kvést dříve v roce, ale mají dobrou výdrž a pokračují v kvetení až do září. Jiné jsou pozdě kvetoucí.

V létě kvetoucí keře dokáží oživit každou zahradu. Tady je náš výběr keřů, které kvetou v létě nebo vydrží až do začátku podzimu.

Komule motýlí ker

Buddleia davidii je oblíbená květina zahrádkářů. Je to odolná rostlina, která může růst v mnoha různých prostředích. Tento keř je známý svými barevnými květy, které se mohou lišit barvou od bílé po fialovou.

Ibišek syrský

Ibišek syrský je klasickým přispěvatelem květin do země během pozdního léta.

Ibišek bahenní

Existuje další druh ibišku , který je odolný v mnoha oblastech, ale není tak rozšířen. Je to Hibiscus moscheutos, Ibišek bahenní který roste rychleji. Tento keř je známý svými obrovskými květy.

Hortenze kalinolistá paniculata

Je lákavé zařadit hortenzi paniculata mezi strom, ale odborníci tuto dřevinu nazývají keř. Tak či onak, kvůli její velikosti a množství květin nemůžete tuto rostlinu přehlédnout v zemi pozdního léta. Tento keř vdechne vašemu dvoru nový život v srpnu, září a podzimních měsících.

Oleandr

Oleandr nabízí letní květiny v odstínech růžové, červené, fialové, žluté a bílé. Má dlouhé období kvetení - od jara do léta a někdy začátkem podzimu; roste celoročně v teplejších klimatických podmínkách.

Škumpa  Ruj vlasatá

Škumpa Ruj vlasatá má v létě pěkné růžové chocholy, které jsou jako pernaté květy. Vypadají jako krásná oblaka kouře. Květy rostou jen na starém porostu, proto si dávejte pozor na přílišný řez. Jeho listí je také poutavé, s tmavě fialovými listy, které se na podzim zbarvují do žluta, oranžova a červena.

Růže vrásčitá

Růže vrásčitá kvete od června do září své okolí zkrášluje svou sladkou vůní květin a zbarvením. Plně mrazuvzdorná. Zbarvení na podzim je široce spektrálné od zlaté přes oranžovou až po červenou.