Nejbarevnější dřeviny podzimu

Okrasná jabloň

Okrasné jabloně se mohou popisovat nejen pěkně zbarvenými listy, ale i množstvím drobných jablíček, které jsou ozdobou až do zimních měsíců. Jde o mohutnější solitérní působící stromy, které jsou vhodné do větších venkovských zahrad. Kultivary s převislými výhonky se hodí do menších zahrad.

Líska

Líska je vděčnou dřevinou pro podhorské a horské oblasti. I ona se může na podzim pyšnit zlatavým zbarvením listů. Potřebuje prostor, aby vynikla. Potřebuje slunné místo nebo polostín vlhkou humusem znasobenou půdu s obsahem vápníku.

Ambrovník

Jedna z nejatraktivnějších dřevin podzimního období pocházející z Ameriky je vhodná do větších zahrad. Vyniká lesklými listy, které se na podzim zbarvují do oranžova, červena až purpurova. Zajímavé jsou i Ježov souplodí, které strom zdobí během zimy.

Brslen

Pozdě na podzim je tato dřevina nepřehlédnutelná. Její listy jsou z počátku šarlatové, později mají růžový nádech. Atraktivní je i během zimy. Brslen je vhodné umístit před tmavší jehličnany a listnáče. Stejně vyniká ve Společenství trvalek kvetoucích v podzimním období.

Vybíráme okrasné dřeviny podzimu z našeho e-shopu: