Japonský Javor: Jak pěstovat a nejlepší Javor na vaši zahradu

Pro krásu, eleganci a rozmanitost jsou japonské javory nesrovnatelné. Nejoblíbenější jsou kultivary s karmínovými listy, ale je důležité myslet i na případný tvar a výšku samotného stromu.

Japonský Javor: Jak pěstovat a nejlepší Javor na vaši zahradu

Javor Orange Dream

Moderní kultivar 'Orange Dream' je oblíbený pro podzimní zbarvení a pro listy, které jsou na jaře žluté s oranžově červenými okraji.

Javor Orange Dream

Japonské javory rostou nejlépe v polo stínu. Některé snesou i plné slunce, pokud jsou chráněny před větrem a mají dostatek vláhy u kořenů.

Javor Japonský Palmatum

Většina japonských javorů nevyžaduje žádné prořezáván i když někteří zahradníci vyřezávají větve, které jsou zastíněny jinými. Strom se poté rychle hojí. Pokud chcete vytvořit bonsai nebo zenový efekt, můžete je bezpečně ořezávat, jak chcete.

Javor japonský palmatum

Mnoho kultivarů - zejména Acer palmatum s ostře řezanými listy - jsou oblíbené kontejnerové rostliny, ačkoli javory v květináčích vyžadují zvláštní péči.

Javor Shirasawanum

Oživí stinná místa, jako je tmavý dvůr, a vypadají dobře s borovicemi nebo truhlíky. 'Crimson Queen' je často vybírány jako ústřední bod v zahradách. Další cenné kultivary 'Ornatum'  a vzpřímenější 'Seiryû'. Větší exempláře, pěstované jako malé stromy, se velmi dobře spojují s jinými keři, včetně rododendronů, azalek, kalmií a jarních barev pierisů. Na zahradě vypadají obzvláště dobře s kapradinami, mechy a travami.

Javor Shirasawanum

Javor japonský palmatum Fireglow

Karmínově listnatý 'Garnet' je velkolepý podsazený červenolistý strom Prvosenky a zvonky vždy vypadají nádherně pod novými listy všech zde zobrazených japonských javorů.

Javor japonský palmatum Fireglow

Zde jsou naše oblíbené japonské javory z našeho e-shopu: