Jalovec a jeho nejkrásnější druhy

Jalovce jsou členy čeledi cyprusovitej a pocházejí z Evropy, Asie, Afriky a Severní Ameriky. Jejich "bobule", což jsou ve skutečnosti šišky se semeny s velmi masitými, pevnými šupinami, byly původní příchutí ginu.

Jalovec a jeho nejkrásnější druhy

Juniperus squamata 'Blue Star "

Tento jalovec ve tvaru drdolu na obrázku výše není vůbec nuda! Zatímco všechny jalovce přiměřeně snášejí sucho, Jalovec squamata je nejspokojenější s o něco více vody než většina. Její modrá barva je zvláště živá v chladnějším počasí a určitě rozzáří to, co může být někdy fádní zimní krajina.

Blue Chip plazivý Jalovec

Je houževnatá půdopokryvná s jemnějším modrým tónem jako Blue Star. V mládí připomíná hvězdici a při troše usilovného stříhání se dá takto zachovat. Je lepší ji zasadit tam, kde má prostor pro růst, vyplní místo a vytvoří krásnou náhradu trávy s nízkým příjmem vody. Jako mnohé jiné Borůvky, i její barvy se sezónní mění, takže v chladnějších teplotách je sytější a v létě o něco zelenější.

Lime Glow plazivý jalovec

Juniperus horizontalis 'Lime Glow' má o něco více keřovité zastoupení než ty, které již byly zmíněny, ale přesto je nízký a poněkud rozložitý. Vyniká velmi dobře v hromadných výsadbách nebo opakující se po celé zahradě. Žlutá je jasná v jarních a letních zahradách, krásně kontrastuje se zeleným a modrým listím. Je zvláště účinný při použití pod nebo kolem základny velkých stromů nebo keřů sytě zelené. Tento výběr je známý pro svou dramatickou změnu barvy s chladným počasím, kdy získává odstíny levandule a karamelu. Poznámka: když se jehličnany v zimě takto vybarví, zbarví se pouze jehličí na vrcholcích větví. Pod nimi zůstávají zářivě zelené.