Hortenzie a její krásné druhy k pěstování

Ať už osázené v květináčích nebo na zahradním záhonu, jen málo rostlin poskytuje větší dojem než hortenzie.

Hortenzie a její krásné druhy k pěstování

Hortenzie kalinolisté, metliny, popínavé či stromkové přinášejí do letní zahrady rozmanitou texturu, barvu a tvar. Zahrádkáře, kteří touží po chladných barvách, jako je růžová, fialová, bílá a modrá, potěší směs barevných odstínů, které jsou k dispozici, někdy i více barev na jednom keři. Hortenzie je nejlépe vysazovat do vlhké, bohaté půdy. Jedná se o vzácný kvetoucí keř, kterému se poměrně dobře daří ve stinných podmínkách, ale pro nejlepší výkon většina hortenzi ráda zažije ráno slunce.

Tyto hortenzie se mohou perfektně hodit do vaší zahrady:

Hortenzie Annabelle

Navzdory obrovským, hustě zabalený květům, které keř produkuje v hojnosti, pevné stonky této rostliny nedovolí, aby květiny na této bílé hortenzi padaly do bláta. Jedna rostlina v květináči bude nádherným solitérem naší letní terase nebo jich můžete vysadit několik pro okázalý živý plot.

Hortenzie kalinolistá Blaumeise, v květináči
Hydrangea macrophylla Blaumeise

Udržujte svou půdu na kyselé straně, pokud chcete dosáhnout co nejintenzivněji modré květy z keře hortenzie. Jedná se o kultivar H. macrophylla, který je znám také jako hortenzie dvoulistá.

Hortenzie metlinatá Limelight

 Květy hortenzie „Limelight“ stárnou během sezóny do jemně růžové.

Hortenzie popínavá

Každý, kdo pořídí exemplář popínavé hortenzie, má štěstí. Popínavá hortenzie je známá svým pomalým růstem. Když se však tato samopřiléhavá liána usadí, může vylézt a roztáhnout se velkou plochu, například na ploty, stavby a stromy.

Hortenzie Kings red

Pokud je vaše zahrada prosycena modrou a růžovou, možná je čas okořenit krajinu malým keříkem s červenými květy, jakým je například kultivar hortenzie Kings red.

Hortenize je obecně velmi lehce a bezproblémově kvetoucí keř.