Filtre

Typ vzrůstu

Barva listu/jehličí

Typ listu/jehličí

Nejoblíbenější jehličnany do zahrady

Jehličnaté okrasné dřeviny a stromy jsou nejdokonalejšími dlouhověkými dřevinami. Stačí si jen vybrat ty dřeviny, které nejlépe provoní a obohatí Vaši zahradu, terasu a balkon.

Okrasné jehličnany pro zahrady, předzahrádky, skalky i živé ploty

Rozmanitost velikostí, tvarů a barev okrasných jehličnatých stromů, dřevin a keřů Vám umožní vytvořit dle vlastního vkusu velmi zajímavou okrasnou zahradu i bez využití jiných rostlin. Možné je samozřejmě okrasné jehličnany kombinovat s okrasnými keři i trvalkami. Zakrslé jehličnany je možné využít i jako atraktivní prvek na skalce. Úzce sloupovitý růst řady okrasných jehličnanů je výhodný i pro malé zahrady. Například volná skupinka těchto okrasných jehličnanů zabere jen minimum místa a dobře působí nejen esteticky, ale vytvořením lehkého polostínu vytvoří lepší podmínky pro růst dalších rostlin.

Jehličnaté okrasné dřeviny

Tyto okrasné dřeviny patří mezi nejoblíbenější dřeviny vůbec. Jejich výhodou je stálozelenosť a odolnost vůči mrazům. Nejvyhledávanější jehličnaté okrasné dřeviny jsou tuje, tyto okrasné dřeviny jsou dokonalé na živý plot, případně použití zerav jako solitérní okrasná dřevina. Nádherná okrasná dřevina je i jedle kavkazská, tato zajímavá dřevina má nádherné jehličí. Nejen jedle kavkazská, ale i zerav smaragd jsou nádherné v každé okrasné zahradě plné dřevin. Zerav smaragd se podobně jako jedle kavkazská používají i jako solitér, případně do jiných zahradních kompozic.


Jedle kavkazská
není jen okrasná dřevina, ale speciální kultivar, který pozměnil pohled na okrasné dřeviny vůbec. Jedle kavkazská je dokonale vhodná do našich okrasných zahrad a klimatického pásma. Kromě jídle kavkazské třeba zmínit okrasné dřeviny jako je nádherný cypřišek, cedr, modřín, smrk či tis. Jalovec má mnoho kultivarů, ale okrasný koberec z ní je nejoblíbenější okrasná dřevina, téměř jako jedle kavkazská a zerav smaragd. Jehličnaté okrasné dřeviny jako jedle kavkazská, jedle korejská, speciální kultivar túje, cedr, blahočet, kryptoméria a jiné exotické okrasné dřeviny je specifická kategorie připomínající v našich okrasných zahradách, že podnební pásmo není žádný problém při těchto kultivarech okrasných dřevin vůbec.


Okrasné jehličnany do malé zahrady

Krása, tvar a barevnost jehličí vyniká zejména v zimě, kdy je ostatní zeleň v pozadí. Vybrat si můžeme z množství druhů i kultivarů okrasných jehličnanů vhodných do menší i větší zahrady.