Zerav západní Thuja Occidentalis

Má šupinaté listy, většinou zelené barvy. Tyto okrasné dřeviny si získaly svou oblibu hlavně kvůli své nenáročnosti a jednoduché kráse. Tuje se hodí do každé zahrady na živý plot, tvarovatelné dřeviny, okrasný solitér, nebo roztomilý trpaslík do skalky.

Druhy zeravov:

Zerav Smaragd (Thuja occidentalis Smaragd)


Zerav Smaragd je momentálně nejrozšířenější a nejoblíbenější Tuja. Zerav Smaragd má svěží zelenou barvu jako málokterá zerav, která přetrvává i ve velkých suchu. Zerav Smaragd se většinou využívá na živí plot, ale vytvoří i obdivuhodný solitér. Zerav smaragd, je populární i malou náchylností na choroby zerav smaragd je zkrátka výjimečná zerav. Zerav smaragd je velmi oblíbená v našich zahradách a je to nejprodávanější zerav. Zerav smaragd patří mezi nenáročné dřeviny. Zerav smaragd nevyžaduje pravidelnou péči, ale za občasné zastřihávání se Vám tato zerav odvděčí. Zerav smaragd je velmi nenáročná a vděčná dřevina. Zerav Smaragd se vyznačuje jemným jehličím. Zerav smaragd je také oblíbená odrůda. Zerav Smaragd patří mezi rychle rostoucí dřeviny. Výjimečnost jakou má zerav smaragd, dřeviny běžně dosahují šlechtěním. Zerav smaragd je odrůda dřeviny vyšlechtěné na kuželovitý tvar, který běžně zerav nemá, pouze zerav smaragd. Zerav smaragd patří mezi vděčné dřeviny. Zerav smaragd je zerav, vynikající pro své různorodé vlastnosti. Zerav smaragd, je zerav, která patří mezi dřeviny, které se mohou nebo nemusí zastřihávat jako jiná odrůda dřeviny zerav západní.


Zerav smaragd je tmavozelené výjimečné variace dřeviny. Zerav smaragd je zerav, která jako málokteré dřeviny patří do zahrady jakékoli velikosti. Zerav smaragd, zerav smaragd, zerav smaragd, zerav smarad, to není klišé dřeviny. Zerav smaragd je najobľúbeješia zerav vůbec, jaká kdy byla. Hnojiva na tuje smaragd v dnešních časech zával trh. Zerav smaragd se stala ikonou. Hnojiva na tuje třeba vybírat poctivě. Zerav smaragd velmi dobře prosperuje při správném výběru hnojiva na tuje. Hnojiva na tuje by měly být granulované, co má nejraději zerav smaragd. Zerav smaragd nemá ráda hnojiva na tuje kapalné. Hnojiva na tuje, speciální hnojiva na tuje smaragd by měly být s postupným uvolňováním, aby zerav smaragd nebyla z hnojiva na tuje prohnojená. Zerav smaragd má již různé odrůdy jako zerav smaragd zlatá se svým speciálním sfarebením dřeviny na zlatou variaci. Stále oblíbenější se stává živý plot zerav smaragd v kombinaci zerav smaragd zlatá. Klasicky vysazena zerav smaragd se střídavě obměňuje s zerav smaragd zlatá. Tento druh výsadby na živý plot je oku uchvacující a připomínající čím je zerav smaragd a zerav smaragd zlatá výjimečný druh zerav jako taková. Tyto dřeviny můžeme očekávat s vyšlechtěným na následující roky možná a to doufáme iv dřeviny a zerav smaragd modrá. Začíná se na našem trhu vyskytovat i tato barevná variace dřeviny jako zerav modrá. Nicméně je to jen pokus o vyšlechtění zerav smaragd modrá. Dobrou náhražkou této dřeviny zerav smaragd modrá je v současnoti jalovec šupinatá blue arrow, avšak dřeviny těchto vlastností mají jiné specifika jak zerav smaragd.
Zerav smaragd jako dřevina nepotřebuje žádnou speciální péči. Zerav smaragd nazývaná i zerav smaragdová se vysazuje zpravidla 50 až 70 cm od sebe, tako tvořený živý plot je překrásnými a zerav smaragd v něm podčrtne krásu této dřeviny. Zerav smaragd je zerav s bezstarostným ošetřováním. Zerav smaragd potřebuje akorát vlhkost, což je samozřejmé i pro ostatní dřeviny. Zerav smaragd patří mezi dřeviny kuželovitého růstu. Zerav smaragd je sytě zelená i během zimy, avšak i ostatní dřeviny oblibě hlavně podzimní hnojení. Doporučujeme podzimní hnojivo na túje, případně podzimní hnojivo na okrasné dřeviny. Zerav smaragd se Vám po takovém pohnojení dřeviny odvděčí překrásnými svěžím růstem a výjimečnou barvou jakou může mít pouze zerav smaragd. Zerav smaragd dorůstá do výšky 3 až 4 metry. Zerav smaragd se nemusí stříhat a tehdy zerav smaragd roste kuželovitě jako málokteré dřeviny. Zerav smaragd je výjimečný zerav. Zerav smaragd je zástupcem rozšiřujících se oblíbeným dřeviny, jako dřeviny na živý plot, dřeviny do zahrad, dřeviny jako solitér, dřeviny do stínu, dřeviny na slunce, dřeviny do skupinové výsadby, dřeviny okrasné, dřeviny jehličnaté. Zerav smaragd nazývaná i zerav smaragdovou je kompozit dřeviny rychle a nenáročně rostoucí.


Zerav smaragd je nenáročná na pěstování a patří mezi dřeviny, které se mohou rozmnožovat řízkováním, případně dřeviny rozmnožované semenem. Zerav smaragd je zerav a začleňují ji dřeviny i do malých zahrad. Zerav smaragd je typ dřeviny s růstem 60 a více cm za rok. Zerav smaragd je z toho důvodu velmi často využívána jako dřeviny v nové zahradě. Naše okrasné zahrady nejčastěji kompozitní dřeviny jako jsou zerav, zerav smaragd, zerav západní, zerav na živý plot a jiné dřeviny, samozřejmě i listnaté dřeviny. Avšak zerav smaragd je zerav s výjimečnými vlastnostmi dřeviny. Tyto dřeviny jako zerav západní, zerav smaragd a zerav jsou kromě jiných variací dřeviny zerav nejlépe využívány na živý plot. Nejlevnější je zerav brabant, avšak prodej zerav smaragd v posledních letech prudce narůstá díky vlastnostem zerav smaragd nádherně vyniká svou barvou v jakoukoliv roční dobu a proto patří zerav smaragd mezi dřeviny výborné na živý plot.

Zerav Teddy (Thuja occidentalis Teddy)

Zerav Teddy je to měkoučká zerav, vzrůstem trpasličí dřeviny pravidelné koule. Lístky dřeviny zerav teddy jsou drobné, jehlicovitého tvaru. Barva dřeviny je zelená a tuje teddy v zimě zachází do tmavších odstínů. Tato zerav se perfektně hodí jako dřeviny na skalky, ale i mezi jiné dřeviny. Zerav Teddy jak říká samotný název této dřeviny je zerav tzv. plyšový medvídek, zerav teddy působí dojmem pichlavé dřeviny, ale opak je pravdou. Tato zerav teddy je jemnulinká zerav na dotyk ne jako jiné dřeviny. Působí nádherně v souboru dřeviny do skalky, dřeviny jako solitér, dřeviny na záhon, dřeviny do okrasné zahrady. Zerav teddy je výjimečná a má barvu nádherně sytě zelené dřeviny a to dokonce tato zerav teddy iv zimě, kdy jiné dřeviny chytají odstín nahnědlé barvy.

Zerav teddy je zerav nádherného kulovitého vzrůstu, je to zerav trpaslík. Dřeviny jako zerav teddy jsou nenáročné na jakékoli stanovisko, vhodné jsou jako dřeviny do stínu, dřeviny na slunce, dřeviny do suché půdy, dřeviny na zamokřené půdy. Zerav teddy patří mezi dřeviny na zahradní kompozice, mezi okrasné dřeviny do výsadby k novostavbám, ale i dřeviny na starší okrasné zahrady, také jako zerav do předzahrádky, zda zerav do květináče, zerav na balkon, zerav na jiné okrasné zahrady. Zerav teddy je svou velikostí a nenáročností ideální na jakýkoliv zájem vysazování dřeviny.

Zerav Danica (Thuja occidentalis Danica)


Zerav Danica dorůstá trpasličích rozměrů, nazývá se také zerav trpaslík, má tvar zploštělé koule a patří mezi dřeviny s velmi hustou a celistvou korunou je to zerav silně zelené barvy. Zerav danica za rok naroste okolo 5-10 cm a díky tomu patří mezi dřeviny jako výrazně vhodná do alpínii nebo dřevina na okrasné skalky. Zerav danica patří mezi dřeviny často oblíbené na okrasné zahrady. Zerav danica patří mezi levné okrasné dřeviny a velmi oblíbené okrasné dřeviny. Zerav na prodej jako je zerav danica je často vyskytujícím se jevem na dnešním trhu na okrasné zahrady.


Zerav danica i když patří mezi nejlevnější dřeviny i zerav smaragd, vyniká svou barevnou stálostí dřeviny i během zimy na okrasné zahrady. Zerav danica patří mezi dřeviny libující zálivku v letních dnech, zato patří mezi nenáročné a rychle se obnovující dřeviny a v nepříznivých podmínkách. Dřeviny jako zerav danica jsou nádherně na skupinovou výsadbu, doplňují se s ostarnými druhy dřeviny, zerav smaragd, zerav teddy, zerav Rheingold, zerav malonyna, zerav aurea nana a všechny dřeviny rodu zerav západní, zerav východní a jiné než cypřišek, kyperská, skalník, judášovec a jiné dřeviny na okrasné zahrady.

Zerav Kobold (Thuja occidentalis Kobold)

Zerav Kobold je šedozelené barvy jako základní odrůda, tato trpasličí odrůda s hustou a pravidelně tvarovanou korunou se perfektně hodí do skalek nebo na tvorbu malých okrasných, živých plotů.


Zerav Little Champion (Thuja Little Champion) - zerav tato odrůda roste ročně téměř 20cm. Tento velmi zdravý a nenáročný jehličnan se hodí do každé zahrady, jako okrasná kulička ale také dokáže tvořit 1-2metre vysoké souvislé dělicí ploty a to bez stříhání.
Zerav Malonyana (Thuja occidentalis Malonyna) - zerav Malonyana. Velmi rozšířená a oblíbená odrůda tato zerav nejatraktivnější je pokud má pouze jeden dominantní kmen to se však stává málokdy. Výhonky dřeviny tvoří dojem majestátních sloupů, a tak je tato zerav velmi vhodná jako solitér.
Zerav Malonyana Aurea (Thuja occidentalis Malonyana Aurea) - tuto odrůdu dřeviny zerav Malonyana aurea vyšlechtili v Maďarsku. Zerav Malonyana menšího vzrůstu než její základní forma dřeviny zerav, to vám však vynahradí intenzivně zlatožlutou barvou dřeviny, která z ní činí neobvykle krásný solitér. Další výhoda této zlaté formy dřeviny je její jediný dominantní kmen.
Zerav Recuvra Nana (Thuja occidentalis Recuvra Nana) - Zerav západní recuvra nana.Tieto maličké dřeviny mají zpočátku tvar zploštělé koule, je to zerav které se později začínají vyvíjet dominantní větve, jejichž výhonky jsou zaoblené a chomáčkovitá se shlukují. Zerav pro svou neobvykle vlnitou korunu si tato dřevina získala velkou oblibu jako zerav v skalkách a Alpina. Zerav Recuvra Nana je výjimečná zerav a patří mezi vzácné dřeviny.
Zerav Rheingold (Thuja Rheingold) - Zerav západní Rheingold, tato odrůda dřeviny má měkké lístky zlatožluté barvy, zachádazjúcej až do pomerančové. Často se stává, že zerav má mladé výhonky a jsou růžové což je výjimečné u této dřeviny. Je to okrasný keř, který naroste do výšky 2 metrů ne jako jiné dřeviny a okrasné keře. Ve své plné výši se zerav Rheingold rozpadne na několik terasovitých podkríčkov. Zerav Rheingold patří mezi vyhledávané dřeviny. Zerav Rheingold je jako zerav smaragd nejčastěji se vyskytující dřeviny z dřevin na okrasné zahrady. Zerav Rheingold patří mezi dřeviny kulovitého vzrůstu.
Zerav spirálu Mini (Thuja occidentalis spirály Mini) - tato zerav spirálovitá, zerav spirála patří mezi dřeviny a túje, které mají výhradně trpasličí vzrůst. Je to zerav trpaslík. Roste do tvaru zahroceného kužele jako málokteré tuje a dřeviny, přičemž výhonky dřeviny má spirálovitě zkroucené. Barva dřeviny, túje je sytě zelená, přes zimu může zerav zajít do šedozelené barvy dřeviny.

Náročnosť

Na vodu poměrně nenáročná, ale za pravidelné zavlažování se vám odmění prudkým růstem. Na půdu je zcela nenáročná a tak se dá pěstovat v rozmanitých podmínkách, čemuž vděčí také své naprosté odolnosti vůči mrazu.

Thuja Smaragd