Třešeň pilovitá Prunus serrulata

Třešeň pilovitá je velký strom s rozvětvený korunou. Typické pro tuto třešeň je to že větve mohou růst již od pařezu. Pochází z Japonska. Třešeň pilovitá když pučí, listy jsou hnědočervené až později jsou zářivězelené. V dubnu až květnu začínají kvést květiny, které jsou růžové. Vhodné je vysazování do skupin jiných dřevin, nebo jako solitér. Třešeň pilovitá není vůbec náročná na zalévání, zcela jí postačí průměrné srážky. Půdu vyžaduje bohatou na živiny, nesnese promočené půdy. Miluje sluneční místa.

Druhy


Amonogawa- třešeň pilovitá amonogawa byla vyšlechtěna v Japonsku. Třešeň pilovitá amonogawa dorůstá výšky 5 metrů a má sloupovitý tvar. Větve rostou vzpřímeně. Listy navenek připomínají plody. Na podzim koruna zrudne. Tato třešeň pilovitá je vysoce dekorativní dřevina, díky svým květem růžové barvy, které rostou ve skupinkách. Vhodné je tuto třešeň vysazovat do ulic či malých zahrad, ale hodí se i jako solitér. Není velmi náročná na vláhu, pouze v mladém věku vyžaduje častější zalévání. Třešeň pilovitá miluje hlubokou půdu bohatou na živiny. Preferuje sluneční stanoviska.
Kiku-Sidari-Sakura- Tato odrůda třešně dorůstá do výšky 4 metrů. Větve převislý až po zem, na kterých jsou zelené listy, ale na podzim zežloutnou. Krásné růžové květy kvetou v dubnu až květnu. Třešeň pilovitá je vysoce dekorativní dřevina, díky svému vzhledu kterým krášlí okolí i po odkvětu. Nemá velké nároky na zavlažování, avšak v mladém věku vyžaduje pravidelné zalévání. Bude spokojená když ji vysadíte do svěží, hluboké půdy. Vyžaduje si slunce a teplé místa.