Rododendron yakushimannum Rhododendron yakushimannum

Charakteristika

Je to stále zelený keř. Dorůstá do výšky 30-250 centimetrů. Jeho listy mají podlouhlý tvar, jsou kožovité a široce eliptické. Květy jsou zvonkovité v mladém věku jsou zbarveny do sytě růžové barvy. Ve starším věku rostliny jsou bledě růžové a později jsou květiny zcela bílé.

Druhy


Anilin- stále zelený keř, který dorůstá do výšky až 2 metrů. Má mnohem širší listy jako jiné typy rododenrónov. Listy jsou oválné, nešupinaté a květiny jsou liliovité červené.
Bad Zwischenahn- je to stále zelený keř dorůstající do výšky až 180 centimetrů. Listy jsou velké a podlouhlé. Květy jsou otevřeně zvonkovité. Barva květů je v mladém věku jemně růžová později světlejší.
Polaris- tento typ je zajímavý typ že jeho tvar je plocho kulovitý. Maximálně může dorůst do výšky 1 metru a šířky 1,5 metru. Listy jsou široké a oválné, trochu zvlněné a tmavě zelené. Mladé květy mají barvu červenou ve starším věku jemně růžovou se žlutou kresbou.
Siberwolke- má velké a podlouhlé listy v kulatém tvaru. Květy jsou otevřené zvonkovitých. Mladá květy jsou purpurové barvy, nebo červenorůžové. Starší květy jsou bělavé až bílé.