Kostřava Festuca

Druh trávy rozšířen zejména v západní Evropě. Areál výskytu ale zasahuje přes naše území dále na východ a téměř až na Kavkaz. Rostlina vytváří drobné a husté trsy úzkých, sytě zelených, stálo zelených listů.

Charakteristika

Kostřava je okrasná tráva, která se těší velké popularitě. Tato tráva je odolná vůči mrazu a řadí se mezi stálozelené půdopokryvné rostliny. Stejně jako ji můžeme pěstovat na slunci, tak ji můžeme umístit i do polostínu či na stinné místo s občasným slunečním zářením. Tato tráva se perfektně hodí do skalek, podlouhlých květináčů, ale i jako solitérní rostlina. V záhonu ji doporučujeme vysazovat do prvních linií, případně do středových částí, jelikož dorůstá přibližně do 10-15 centimetrů (dle podmínek).

Nároky

Pěstování kostřavy není náročné, nejdůležitější část tvoří zálivka a její umístění. Kostřavu vysazujeme během března až do května a od září do prosince. Okrasné trávy obecně nedoporučujeme vysazovat během horkých letních měsíců, jelikož riskujeme jejich vyschnutí. Tuto trávu doporučujeme vysazovat do předem připravených záhonů, jelikož v případě, že je kostřava drobná, ostatní plevele ji mohou zahubit. Právě z tohoto důvodu si místo předem připravíme, odstraníme kořeny či jiné parazitické rostliny. Kostrava nemá žádné specifické preference a nároky na substrát, postačí i běžná zahradnická směs.