Kdulovec Chaenomeles x superba

Charakteristika

Kdoulovec je 1 metr vysoký a široký keř. Kdoulovec má husté větve s lesklými tmavozelenými lístky. Květy má kdoulovec velké a červené. Kdoulovec má plody podobné zploštění jablku. Kdoulovec můžeme vysazovat do skupin okrasných dřevin, jako zerav smaragd, zerav smaragd zlatá, zerav východní a všechny druhy dřevin jako zerav západní. Zerav smaragd působí jako krásné zátiší okrasné dřeviny kdoulovec. Kdoulovec nádherně vynikne při této krásné dřevině zerav smaragd. Kdoulovec i zerav smaragd se výborně hodí do předzahrádek, jak dřeviny na záhon, jako dřeviny na živý plot do skupinové výsadby okrasných dřevin. Kdoulovec také jako zerav smaragd oblibě slunečné místa. Hodí se jako kompozice k nádherné okrasné dřevině jedle kavkazská.

Druhy


Japonica- Tento kdoulovec, jak již napovídá název pochází z Japonska. Kdoulovec Japonica má 1 metr rozlehlé větve, poseté ostny. Listy má kdoulovec lesklé a tmavozelené, květy cihlově. Kdoulovec také rodí malé žluté, ale aromatické trpké jablíčka. Kdoulovec lze vysazovat jednotlivě také jako zerav smaragd, která je oblíbená na živý plot, nebo jako dřevina solitér, ale i do skupiny okrasných dřevin. Průměrné množství srážek je pro kdoulovec optimální, přesně tak jako pro jeho základní druh kdoulovec superba.
Fire Dance- je opadavý keř vysoký 1-1,5m a široký do 1,3-2m. Má tmavozelené listy a sytě červené květy. Kvete od začátku dubna až konec května, později má jedlé plody.
Orange Trail- Odrůda nižšího keři s jemně jakoby oranžovo zlatými květy. Výborně se hodí do skalek nebo jako nižší živý plot.
Pink Lady- Také opadavá odrůda, která má narozdíl od základního druho elegantně růžové kvítky které vás zaujmou na první pohled.