Cypřišek tupolistý Chamaecyparis obtusa

Druhy


Chairman- tento cypřišek je trpasličího vzrtasu přičemž ročně naroste pouze 5 centimetrů. Má hadiace se větve, které zcela pokrývají hustě rostoucí zelené výhonky. Jeho kratičké lístečky podporují jeho vzhled Bons, je to velmi nádherná Skalková dřevina.
Coralliformis Aurea- cypřišek také trpasličího vzrůstu. Kornout má nepravidelnou, trochu jako spološtenú kouli. Koruna má teplou, zlatožlutou barvu, přičemž výhonky jsou originální zkroucené, pokřivené, jakoby polámané. Svým zjevem dokáže perfektně zjemnit napjatou strnulost ostatních pravidelných jehličnanů.
Lycopodioides Aurea- pomalu rostoucí odrůda cypřiše s maximální výškou 2 metrů. Jeho růst je nepředvídatelný korunu má někde řídké, jinde zas hustou nebo ji zdobí vyčnívající větve. Svým originálním vzhledem, proto velmi upoutá.
Nana Densa- jeho výhonky vytvářejí maličké vějířky syté tmavě zelené barvy. Tvar koruny je zploštělá koule. Díky jeho pomalému růstu, pouze 2 centimetry za rok, se perfektně hodí do Alpina nebo skalky.
Sun Flower- koruna je intenzivně zlatožlutá v zimě přechází až do teplé oranžové. Má kuželovitý tvar a větve vytvářejí jakési patra. Tato odrůda cypřiše za rok vyroste průměrně 20 centimetrů.
Crippsii- tento cypřišek je méně citlivý, než jiné odrůdy cypřišů na sucho a je odolný vůči spálení slunečním zářením a také vůči mrazu.
Nana Gracilis -jeho základní druh pochází z Japonska. V Evropě se pěstuje tato trpasličí odrůda. Její větve jsou pokroucené, listy tupé, vějířovitě rozložené. Tvar koruny je nepravidelný, je to vlastně keř s dominantou větvím uvnitř.

Cypruštek tupolistý