Bříza bělokorá Betula Pendula


Tato bříza je 15-20 metrů vysoký strom, Bříza má korunu vzdušnou a převislou. Kůra, díky které je bříza tak populární, je v mládí hnědá a pozdějí bílá. Ve stáří má bříza kůru do černa popraskanou.

Charakteristika


Bříza má listy ve tvaru pilkovitého trojúhelníku, které se na podzim zbarvují do žluta. Roste velmi rychle a nevyžaduje si velkou péči. Hodí se do zahrad jako solitéra nebo do menších lesíků.

Druhy

Bíbor- Tato bříza bělokorá je červený kultivar. Dorůstá do výšky maximálně 15 metrů. Má vínověčervené listy,  které ostře kontrastují s bílým kmenem. Bříza se hodí do zahrad jako solitera nebo do stromořadí. Za zavlažování se odvděčí intenzivnější barvou a má ráda slunečné stanoviště nebo polostín.
Verucosa- Bříza je velmi oblíbený, opadavý strom se štíhlými, elegantními výhonkamí převislými kolmo dolů. Má oválné zelenožluté listy se zoubkovitým vroubkováním. Úplně nenáročná na půdu a stanoviště. Na jaře vytváří zelenožluté jehnědy.
Fastigiata- je to štíhle rostoucí kultivar břízy s nezvykle pokroucenými větvemi smeřujícími nahoru. Na podzim se zbarvuje do žluta. Nenáročná na půdu, vhodná na stromořadí a aleje.
Purpurea- Bříza má štíhlý vzrůst, výhonky jsou elegantní a jemné s purpurově červenými listy. Listy jsou vejcovitého až trojúhelníkového tvaru s jemným vroubkováním.